Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawali krew i słodkości

Data publikacji 08.01.2008

354 litry krwi i blisko 2 tysiące tabliczek czekolady oddali w 2007 roku policjanci z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Zgromadzona krew przekazana została m.in. na leczenie 9-letniej Moniki, pacjentki Oddziału Chemioterapii Szpitala Akademii Medycznej w Gdańsku.

W ciągu całego minionego roku krew oddało 789 policjantów. Wśród honorowych dawców znaleźli się także I z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji – insp. Zbigniew Macczak i Dowódca Oddziałów Prewencji – mł.insp. Witold Bukowski.

Funkcjonariusze rezygnowali także z czekolad, które zwyczajowo otrzymują honorowi dawcy. Słodkości przekazywali głównie do zaprzyjaźnionego z Klubem domu dziecka w Gdańsku-Oliwie oraz rozdawali wśród najmniejszych pacjentów oddziału hematologicznego Szpitala Akademii Medycznej.

Członkowie klubu w 2007 roku niejednokrotnie udowodnili swoją bezinteresowność w oddawaniu krwi w nagłych wypadkach, takich jak pilna potrzeba przetoczenia krwi o konkretnej grupie, niezbędnej do przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Niezwłocznie reagowali także na prośby oddania krwi dla policjantów i członków ich rodzin.

Policjanci przez cały rok aktywnie propagowali idee solidarności międzyludzkiej w ratowaniu życia oraz pomocy słabszym i potrzebującym. Znalazło to odzwierciedlenie w organizowanych zbiorowych akcjach oddawania krwi wśród młodych policjantów w Służbie Kandydackiej jak i słuchaczy Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku.

Powrót na górę strony