Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Molestował dzieci – grozi mu do 12 lat więzienia

Data publikacji 15.09.2016

Wielomiesięczna praca gorzowskich policjantów, prowadzona pod nadzorem prokuratury pozwoliła przedstawić 9 zarzutów 27-latkowi podejrzanemu o molestowanie seksualne kilkunastoletnich dzieci. Mężczyzna wpadł w ręce Policji, kiedy próbował „zwerbować” kolejne dzieci przy jednej z gorzowskich szkół. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne 28 września 2015 roku. Wtedy to 27-letni Dawid W. dostał się na teren jednej z gorzowskich szkół i zwabił w krzaki dwie niepełnosprawne dziewczynki. Kazał dotykać swoich miejsc intymnych. Wszystko widział inny uczeń, który powiadomił nauczycieli. Na miejsce przyjechali gorzowscy policjanci. Dzięki pomocy i zaangażowaniu nauczycieli, Dawid W. został obezwładniony i zatrzymany.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego gorzowskiej komendy. Ich wielomiesięczna praca pozwoliła na przedstawienie Dawidowi W. dziewięciu zarzutów związanych z nakłanianiem i obcowaniem płciowym z osobami poniżej 15 roku życia. Mężczyzna odpowie również za to, że swoim ofiarom prezentował treści pornograficzne oraz zmuszał je do obcowania płciowego, wykorzystując do tego przemoc i groźby. Jego ofiarami padały kilkunastoletnie dzieci. Dawid W. nawiązywał z nimi kontakt za pomocą internetu i telefonu.

W swojej pracy nad sprawą śledczy przesłuchali kilkudziesięciu świadków, i wykonali wiele innych czynności, które pozwoliły na przedstawienie Dawidowi W. dziewięciu zarzutów. 8 września 2016 roku gorzowska prokuratura skierowała do sądu przeciwko niemu akt oskarżenia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony