Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnalezienie zaginionych chłopców

Data publikacji 08.01.2008

Policjanci odnaleźli dwóch chłopców w wieku 10 i 14 lat. Zaginięcie dzieci zgłosili wczoraj rodzice. Jeden z chłopców został odnaleziony na drzewie obok komisariatu, natomiast drugi noc spędził u kolegi.

7 stycznia 2008 roku ok. godziny 20.15 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie został powiadomiony przez ojca o zaginięciu jego 10 letniego syna. Chłopiec ostatni raz widziany był około godziny 18.00 w Szklarskiej Porębie w okolicach komisariatu.
Dziecko nie wróciło do domu po lekcjach.
Rozpoczęły się poszukiwania. W akcji uczestniczyło kilkudziesięciu policjantów, dwa psy tropiące, funkcjonariusze Straży Granicznej i
Straży Pożarnej oraz ratownicy GOPR. Sprawdzano każde miejsce ewentualnego pobytu chłopca.
Około godziny 23.50 chłopiec został odnaleziony przez policjanta i psa tropiącego. Siedział na drzewie nieopodal komisariatu i obserwował prowadzone poszukiwania.

Zgłoszenie o kolejnym zaginionym dziecku policjanci otrzymali w nocy z 7 na 8 stycznia, tuż po godzinie drugiej. Zaginięcie 14 latka zgłosiła matka. Jej syn wyszedł rano do szkoły i do tej pory nie wrócił. Policjanci ustalili, że chłopak tego dnia nie pojawił się w szkole. Wcześniej zdarzały się mu ucieczki z domu.

Poszukiwania zaginionego trwały kilka godzin. 14-latek został zatrzymany o 7.00 rano około 300 metrów od domu. Był w towarzystwie kolegi. Okazało się, że noc spędził u kolegi w piwnicy.

Powrót na górę strony