Policjanci wynieśli mężczyznę z płonącej kamienicy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wynieśli mężczyznę z płonącej kamienicy

Pożar w kamienicy mógł zakończyć się dramatycznie. Na szczęście dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji gubińskich policjantów nie doszło do tragedii. Po otrzymaniu informacji sierż. szt. Grzegorz Łukowiak oraz sierż. szt. Tomasz Bończyk natychmiast zjawili się we wskazanym miejscu i wynieśli nieprzytomnego mężczyznę z pożaru, ratując mu życie.

W środę 14 września w godzinach nocnych Dyżurny Komisariatu Policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o tym, że pali się sześciorodzinna kamienica przy jednej z gubińskich ulic. Reakcja Dyżurnego była natychmiastowa. Niezależnie od powiadomienia o sytuacji Straży Pożarnej, na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze gubińskiego komisariatu, sierż. szt. Grzegorz Łukowiak oraz sierż. szt. Tomasz Bończyk, dotarli na miejsce jako pierwsi i ewakuowali mieszkańców. Z informacji lokatorów okazało się , że jeden z  sąsiadów pozostał w płonącym budynku.

Nie zważając na okoliczności, natychmiast weszli do środka. W jednym z pomieszczeń znaleźli leżącego twarzą na podłodze nieprzytomnego mężczyznę, którego bez chwili namysłu wynieśli na zewnątrz. Tam zajęła się nim załoga karetki pogotowia. Szybka ewakuacja zakończyła się sukcesem. Nikt na szczecie poważnie nie ucierpiał. Wyciągnięty z płonącego mieszkania 62-letni mężczyzna doznał niegroźnego dla jego życia poparzenia rąk.

Z całą pewnością to sprawne i szybkie działanie policjantów pozwoliło na szczęśliwe zakończenie tej historii.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja