Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 16.09.2016

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 48-letniego grudziądzanina. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swej 45-letniej żony. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W miniony wtorek, 13.09.2016 r., około 16:00, policjanci z Grudziądza zostali wezwani na ul. Moniuszki, gdzie podczas kłótni małżeńskiej miało dojść do uszkodzenia ciała kobiety biorącej w niej udział. Na miejscu, przed klatką schodową, patrol policji zastał 45-latkę, która miała obrażenia szyi. Okazało się, że rany powstały od noża.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych przez mundurowych wynika, że krótko przed ich przybyciem w mieszkaniu małżonków doszło do awantury domowej. W jej trakcie 48- latek chwycił nóż i groził żonie. Kobieta ratując się przed napastnikiem wyskoczyła przez okno. Wtedy jej mąż podbiegł do niej i zadał jej kilka ciosów nożem. Poszkodowana trafiła do szpitala, natomiast mężczyzna za kraty policyjnej celi.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa. Zebrany przez grudziądzkich stróżów prawa materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do sądu prokuratora z wnioskiem o areszt. Jeszcze tego samego dnia zapadła decyzja, że 3 kolejne miesiące spędzi za kratami.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony