Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowali wypadek w Belgii i uciekli. Policjanci namierzyli ich w gospodarstwie agroturystycznym

Data publikacji 18.09.2016

Biłgorajscy policjanci zatrzymali 39-latka i jego 29-letnią znajomą, którzy poszukiwani byli Europejskim Nakazem Aresztowania. Na początku września w Belgii podróżując ciężarowym iveco potrącili rowerzystę. Zamiast zatrzymać się i pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, uciekli z miejsca zdarzenia. Kryminalni namierzyli poszukiwanych w miejscowym gospodarstwie agroturystycznym. Sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Do wypadku doszło w nocy z 3 na 4 września. Podróżujący ciężarowym iveco 39-latek i jego 29-letnia znajoma na terenie Belgii potrącili rowerzystę. Zamiast pomóc ciężko rannemu mężczyźnie, uciekli z miejsca wypadku.

Tamtejsze organy ścigania ustaliły personalia kierowcy i jego pasażerki. Belgijski wymiar sprawiedliwości wydał za nimi Europejski Nakaz Aresztowania. Informacje o poszukiwaniach dwójki Polaków otrzymali również policjanci z Lubelszczyzny. Na ich trop wpadli biłgorajscy kryminalni. Przed kilkoma dniami pojechali na teren jednego z gospodarstw agroturystycznych w gm. Frampol, gdzie poszukiwani się ukrywali.

39 letni mieszkaniec woj. podlaskiego wraz z 29-latką z pow. janowskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec tych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KWP Lublin / ar

Powrót na górę strony