Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice z Lublina zażądali okupu za uwolnienie 30-letniego mężczyzny

Data publikacji 19.09.2016

5 mężczyzn, którzy uprowadzili 30-letniego mężczyznę zatrzymali w ciągu kilku godzin policjanci wrocławskiego CBŚP we współpracy z dolnośląskimi funkcjonariuszami. Mężczyźni żądali okupu za uwolnienie swojej ofiary. Wszyscy wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z lubelskich klubów sportowych. Usłyszeli już zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląskich policjantów zelektryzowała informacja o uprowadzeniu 30-letniego mężczyzny na jednej z wrocławskich ulic.  Z pierwszych informacji wynikało, że stoi za tym 5 mężczyzn wywodzących się ze środowiska pseudokibiców z Lublina. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać i zorganizowali zasadzkę. Na gorącym uczynku podczas przekazywania pieniędzy zatrzymali dwóch mężczyzn. Chwilę później policjanci ustalili, gdzie trafił uprowadzony.

Policjanci weszli więc do jednego z mieszkań we Wrocławiu i tam zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn. 30-latek był również w tym mieszkaniu. Jak ustalili funkcjonariusze, chodziło o drobne rozliczenia finansowe pomiędzy mężczyznami i ofiarą.

Zatrzymani trafili do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu i tu usłyszeli zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności. Teraz będą podpisywać policyjny dozór i mają zakaz opuszczania kraju. 

(CBŚP / ms)

Film Pseudokibice z Lublina zażądali okupu za uwolnienie 30-letniego mężczyzny

Pobierz plik Pseudokibice z Lublina zażądali okupu za uwolnienie 30-letniego mężczyzny (format mp4 - rozmiar 17.57 MB)

Powrót na górę strony