Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziona 12-latka

Data publikacji 19.09.2016

Kilkudziesięciu policjantów poszukiwało zaginionej 12-latki, która w piątek nie wróciła ze szkoły do domu. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy została ona odnaleziona i przekazana prawnym opiekunom. Teraz jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W piątek późnym wieczorem dyżurny starachowickiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 12-letniej dziewczynki, która nie wróciła do domu ze szkoły. Policjanci natychmiast podjęli akcję poszukiwawczą. Sprawdzali teren miasta oraz rozpytywali osoby w celu ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Kilkudziesięciu policjantów nieustannie prowadziło czynności poszukiwawcze. Funkcjonariusze docierali do znajomych dziewczyny, wychowawcy szkolnego, sprawdzali szpital, miejsca noclegowe oraz galerie handlowe. Ponadto przekazali informację z wizerunkiem zaginionej taksówkarzom i kierowcom MZK. Policjanci patrolowali teren miasta oraz gminy Mirzec i Brody.

Około godziny 10:20 policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego starachowickiej komendy, będący w czasie wolnym od służby zauważył na jednej z ulic miasta dziewczynę, odpowiadającą rysopisowi zaginionej nieletniej. Jego przypuszczenia potwierdziły się. Na miejsce został wezwany patrol, który zabrał 12-latkę do komendy. Następnie została przekazana prawnym opiekunom. Dzięki zaangażowaniu policjantów jej życiu już nic nie zagraża.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony