Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczepiał 14-latkę na portalu społecznościowym

Data publikacji 19.09.2016

Policjanci zatrzymali 64-latka, który przez Internet składał propozycje z podtekstem seksualnym małoletniej. Wpadł podczas prowokacji zorganizowanej przez rodzinę dziewczynki.

19 sierpnia 2016 roku do jednej z komend powiatowych zgłosiła się matka 14-letniej dziewczynki. Jak przekazała funkcjonariuszom, od dwóch dni za pośrednictwem Internetu, ktoś zaczepiał jej córkę składając propozycje z podtekstem seksualnym. Wystraszona dziewczyna opowiedziała o tym matce. Kobieta natychmiast napisała do mężczyzny, by zostawił jej córkę w spokoju i zgłosiła sprawę policjantom.

Poruszona całą sprawą znajoma rodziny postanowiła zaczepić mężczyznę podając się za młodą dziewczynę. Mężczyzna chwycił przynętę. Myśląc, że rozmawia z 14-latką, 16 września 2016 roku umówił się z nią w łódzkiej galerii handlowej. Tam czekali już na niego policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi oraz KPP Łódź – Wschód. Jak się okazało, tajemniczym internautą był 64-letni mieszkaniec Głowna. Mężczyzna na swoim profilu używał fałszywych danych osobowych i często zmieniał nazwisko oraz imię, by trudniej go było namierzyć.

Policjanci z Głowna przedstawili zatrzymanemu zarzuty składania propozycji z podtekstem seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia. Grozi mu za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla 64-latka.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony