Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden puchar pojechał do Warszawy, drugi został w Olsztynie - Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji 2016 za nami

Ponad 70 meczów, które rozegrało 21 drużyn kobiecych i męskich z całego kraju – wśród nich poza zespołami reprezentującymi policję znaleźli się także reprezentanci Zakładu Karnego w Iławie, Straży Miejskiej w Olsztynie, ABW w Olsztynie i Marynarki Wojennej z Gdyni. Po zaciętych meczach finałowych, puchar kobiet razem z drużyną KGP pojechał do Warszawy, natomiast puchar mężczyzn pozostał w Olsztynie.

Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji przeszedł już do historii. Za nami ponad 70 rozegranych meczów, dwa dni ekscytującej gry, emocji i zabawy. Większość drużyn reprezentowała jednostki policji. Wśród nich drużyny: Komendy Głównej Policji, Komendy Stołecznej Policji, komend wojewódzkich z Olsztyna, Łodzi, Radomia, Katowic oraz komend miejskich z Lublina i Elbląga, a także drużyny z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i oddziałów prewencji w Olsztynie i Poznaniu. Swoją reprezentrację mieli także zawodnicy z NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego.

Poza policjantami na boiska wybiegli także zawodnicy reprezentujący ABW w Olsztynie, Marynarkę Wojenną w Gdyni, Straż Miejską w Olsztynie i Zakład Karny w Iławie.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w grupach, w meczach finałowych naprzeciwko siebie stanęły drużyny pań z Komendy Głównej Policji i Komendy Stołecznej Policji oraz drużyny panów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i Marynarki Wojennej w Gdyni. O zwycięstwie w finale panów zadecydowała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się zawodnicy KWP w Olsztynie. Policjanci ze stolicy Warmii i Mazur w zeszłym roku zajęli drugie miejsce, w tym roku poprawili swój wynik, wygrywając cały turniej.

Rywalizację wśród pań na pierwszym miejscu w tabeli zakończyły zawodniczki KGP i puchar zabrały ze sobą do Warszawy.

Na podium II Turnieju Piłki Nożnej Kobiet stanęły:
I miejsce - Komenda Główna Policji
II miejsce - Komenda Stołeczna Policji
III miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Miejsca na podium III Turnieju Piłki Nożnej Mężczyzn zajęły drużyny:  
I miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie
II miejsce - Marynarka Wojenna w Gdyni
III miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Najlepszym zawodnikiem turnieju mężczyzn wybrany został Bartosz Dobroński z drużyny KWP w Olsztynie. Królem strzelców został Marcin Składowski z KSP, natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Tomasz Zielecki z drużyny Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wśród pań najbardziej wyróżniającą się zawodniczką została wybrana Agnieszka Ochota z KWP w Katowicach. Królową strzelców została Izabela Zdonek z KGP, a najlepiej dostępu do bramki broniła Marcelina Pawlik z KWP w Katowicach.

Organizatorami turnieju była Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie. Oficjalnymi partnerami zawodów byli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Patronatem medialnym turniej objęly redakcje TVP 3 Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.

Wszystkie mecze turniejowe zostrały rozegrane na stadionie UWM w Kortowie. Oprócz meczów o punkty, kibice mogli obejrzeć także mecz pokazowy rozegrany między osobowościami Olsztyna a policją, zakończony zwycięstwem funkcjonariuszy.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, partnerom, sponsorom i kibicom zawodów. Gratulujemy zawodnikom i zapraszamy za rok. 

(KWP w Olsztynie / ms)

Film Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji 2016 za nami

Pobierz plik Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji 2016 za nami (format mp4 - rozmiar 15.82 MB)

Powrót na górę strony