Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groźny przed laty przestępca schował się przed policjantami w szafie

Data publikacji 20.09.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali wczoraj poszukiwanego listem gończym mężczyznę. 47-latek odpowie za popełnione w przeszłości przestępstwa. Ma do odbycia karę 10 lat pozbawienia wolności m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym trudniącą się rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi i handlem narkotykami.

47-latek został zatrzymany wczoraj, 19 września br., w jednym z lubelskich mieszkań. Poszukiwany listem gończym lublinianin  wpadł dzięki ustaleniom policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Mężczyzna odpowie za popełnione przed laty przestępstwa. W latach 90. kierował zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która podlegała pod grang pruszkowski. Jej członkowie zajmowali się głównie rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz  handlem narkotykami.

Mężczyzna odpowie teraz m.in. za wydarzenia, które rozegrały się na terenie woj. mazowieckiego w 1993 roku. Wówczas zatrzymany wraz z innymi ustalonymi członkami grupy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bił i zastraszał ofiary. Sprawcy byli bardzo brutalni. Zabrali pokrzywdzonym pieniądze i biżuterię. Straty oszacowano na kwotę 70 tys. zł.

Groźny przed laty przestępca wczoraj nie próbował stawiać oporu. Schował się przed policjantami w szafie myśląc, że uda mu się uniknąć kary. 47-latek osadzony został w Areszcie Śledczym.

(KWP w Lublinie / ms)

Film Groźny przed laty przestępca schował się przed policjantami w szafie

Pobierz plik Groźny przed laty przestępca schował się przed policjantami w szafie (format mp4 - rozmiar 5.31 MB)

Powrót na górę strony