Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany wypatrzony „w sieci”

Data publikacji 20.09.2016

Piotrkowscy policjanci po uzyskaniu informacji od internauty zatrzymali 34-latka podejrzanego o nakłanianie osoby małoletniej do czynności o podłożu seksualnym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

19 września 2016 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki policji otrzymał informację od mieszkańca województwa dolnośląskiego, że w godzinach wieczornych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego ma dojść do spotkania w celach seksualnych 34-latka z osobą, podającą się za 14-letnią dziewczynę. Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zorganizowali zasadzkę.

Podejrzewany 34-latek przyjechał na umówione spotkanie na parking przed kościołem w północnej części miasta. Nie krył zaskoczenia i zdenerwowania, kiedy zamiast młodej dziewczyny zobaczył policjantów. Zastał zatrzymany. Podczas przeszukania skody, którą przyjechał 34-latek stróże prawa znaleźli prezerwatywy. Przeszukanie mieszkania zatrzymanego pozwoliło również na zabezpieczenie szeregu nośników elektronicznych. Szybko okazało się, że mężczyzna namawiał swojego internetowego rozmówcę do obcowania płciowego. 

20 września radomszczanin usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony