Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 21.09.2016

Policjanci z powiatu wrocławskiego w godzinach wieczornych otrzymali informację o mężczyźnie, który chce targnąć się na własne życie. W sprawdzanym domu nie było włączonych świateł i nikt nie odpowiadał na pukanie. Po chwili okazało się, że drzwi są otwarte a w przedpokoju znajduje się poszkodowany, który był siny i nie dawał żadnych oznak życia. Podjęte natychmiast przez interweniujących policjantów czynności ratownicze spowodowały, że mężczyzna zaczął oddychać.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Długołęce, pełniąc służbę patrolową 19 września br około godz. 20.10 otrzymali informację o mieszkańcu powiatu wrocławskiego, który chce odebrać sobie życie. W związku z tym mundurowi niezwłocznie udali się we wskazany rejon, gdzie miał on przebywać. Niestety na miejscu okazało się, że nie ma tam poszukiwanej osoby. Policjanci ustalili jednak inny adres.

Funkcjonariusze po wejściu na podwórko sprawdzanej posesji zauważyli, że w żadnym z pomieszczeń nie świeci się światło, a na jakiekolwiek pukanie do drzwi nikt nie odpowiada. W pewnej chwili jeden z policjantów zauważył, że w przedpokoju wisi na linie mężczyzna, a drzwi do mieszkania są otwarte. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą i odcięli go. Mężczyzna był cały siny i nie oddychał. Czynności ratownicze przeprowadzone na miejscu zdarzenia przez interweniujących policjantów spowodowały, że osoba ta odzyskała przytomność.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony