Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna plantacja i zabezpieczone kilkanaście kilogramów marihuany

Policjanci zabezpieczyli blisko 17 kilogramów marihuany oraz 90 krzewów konopi indyjskich. Mundurowi znaleźli narkotyki, przeszukując dom mieszkańca Grodkowa. Okazało się, że 34-latek marihuanę suszył na strychu, a konopie uprawiał w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz posiadanie urządzeń służących do ich uprawy grozi kara do 10 lat więzienia.

W poniedziałek rano kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z policjantami z Grodkowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Śledczy podejrzewali go o związek z przestępczością narkotykową.

Policjanci przeszukali dom mężczyzny, tam na strychu znaleźli blisko 17 kilogramów marihuany. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia do nawadniania oraz naświetlania.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli narkotyki oraz blisko 90 krzewów konopi. 34-latek usłyszał zarzut uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz posiadania urządzeń do wytwarzania narkotyków.

Prokurator objął mężczyznę policyjnych dozorem i zakazem opuszczania kraju. 34-latek musi się liczyć także z karą do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ms)

Film Zlikwidowana nielegalna plantacja i zabezpieczone kilkanaście kilogramów marihuany

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna plantacja i zabezpieczone kilkanaście kilogramów marihuany (format mp4 - rozmiar 7.53 MB)

Powrót na górę strony