Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za dobrą robotę

Data publikacji 15.03.2006

Narażając własne, uratowaliście ludzkie życie, błyskawicznie ustaliliście sprawcę najcięższego z przestępstw. Zrobiliście to nie po to by dziś odbierać nagrody. Zrobiliście to, bo policyjną robotę macie we krwi. Za to wam w imieniu polskiej Policji dziękuję – powiedział Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski zwracając się do policjantów z Suwałk i z Krakowa.

Sierż. szt. Krzysztof Rękawek i sierż. szt. Andrzej Sujkowski z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach 10 marca obezwładnili w siłowni w Szkole Podstawowej mężczyznę, który groził popełnieniem samobójstwa. W chwili kiedy policjanci weszli do siłowni mężczyzna podpalił lont trzymanej w ręku kostki trotylu. Policjanci nie zważając na niebezpieczeństwo obezwładnili go i rozbroili ładunek wybuchowy zapobiegając eksplozji. W tym czasie w Szkole odbywały się normalne zajęcia szkolne.

Komendant V Komisariatu Policji w Krakowie Mł. insp. Robert Hahn, st. asp. Grzegorz Ścisłowicz, a także detektyw Sekcji Kryminalnej V Komisariatu i specjalista Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie przeprowadzili szereg skomplikowanych czynności operacyjnych, w wyniku których już kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zidentyfikowano i zatrzymano czterech sprawców zabójstwa oraz pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia po meczu Nagrodzeni za dobrą robotęderbowym w Krakowie.
Powrót na górę strony