Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23-latek podejrzany o kradzież 180 tys. złotych - policjanci odzyskali pieniądze

Data publikacji 22.09.2016

Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewają o włamanie na cudze konto bankowe i kradzież 180 tys. złotych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli przedmioty świadczące o popełnieniu przestępstwa. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze. Mieszkaniec powiatu prudnickiego usłyszał zarzut oszustwa komputerowego oraz kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony zawiadomił policję, kiedy zauważył, że z jego konta bankowego zniknęło 180 tys. złotych.  

Sprawą, oprócz kryminalnych z Opola, zajęli się również funkcjonariusze z Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Prowadzący sprawę śledczy ustalili, że nieznana osoba wykorzystała dane dostępowe do internetowego konta pokrzywdzonego i przelała z niego 180 tys. złotych.

Pracujący nad sprawa policjanci wytypowali 23-latka z powiatu prudnickiego, którego podejrzewali o kradzież pieniędzy z konta. Na podstawie nakazów wydanych przez Prokuraturę Rejonową w Opolu, 13 września br., policjanci przeszukali mieszkanie, w którym przebywał podejrzewany mężczyzna. Tam funkcjonariusze znaleźli przedmioty, które potwierdzały jego związek z kradzieżą. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zabezpieczyli konto bankowe 23-latka i odzyskali skradzione pieniądze. Zatrzymany usłyszał już zarzut oszustwa komputerowego oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony