Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja Komendanta Głównego Policji zwycięża dla Kacpra

Data publikacji 22.09.2016

W Grodzisku Mazowieckim już kolejny raz zorganizowano Charytatywny Weekend dla Kacpra, podczas którego rozegrano IV Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Największym zwycięzcą tego dwudniowego wydarzenia był oczywiście Kacper. Z całego serca życzymy temu wyjątkowemu chłopcu zwycięstwa w walce z chorobą i spełnienia marzeń.

Inicjatywa tego wydarzenia to pomoc 11-letniemu Kacprowi choremu na niezwykle rzadką przypadłość. Chłopiec cierpi na zespół TRAPS z mutacjami w genie TNFRA1. Na całym świecie na to schorzenie choruje 118 osób, a w Polsce znanych jest jedynie 7 przypadków. Leczenie chorych osób jest bardzo kosztowne, dlatego narodził się pomysł na niesienie pomocy finansowej poprzez akcje charytatywne. W ramach grodziskiego Charytatywnego Weekendu odbywało się jednocześnie kilka wydarzeń mających na celu wsparcie Kacperka.

W sobotnie popołudnie, 17.09.br., odbył się bieg "Rodzinna moc kilometrów". Na starcie stanęło wielu zawodników, którzy bez względu na wiek i doświadczenie biegowe walczyli we wspólnym celu. Za każdy przebiegnięty przez uczestnika kilometr na leczenie Kacpra została przeznaczona złotówka. Podczas gdy całe rodziny wspomagały chłopca, pokonując kolejne metry na alejkach Parku Skarbków, reprezentanci polskich i zagranicznych służb mundurowych rywalizowali na hali sportowej przy ul. Westfala w konkurencji – halowa piłka nożna. W trakcie dwudniowych rozgrywek odbyły się loterie z nagrodami, pokazy pirotechniczne i sprzętu militarnego, tresury psów policyjnych, walki nożami i samoobrony.

Reprezentacja Komendanta Głównego Policji prowadzona przez Andrzeja Kuczyńskiego rozgrywki piłkarskie rozpoczęła w swoim stylu. W trakcie spotkań grupowych nie przegrała żadnego z meczów i straciła zaledwie 4 bramki strzelając rywalom aż 25. Awans do fazy pucharowej oznaczał spotkanie z KMP Płock i zwycięstwo naszych zawodników 3:0. W półfinale doszło do międzynarodowego spotkania z jednym z faworytów  turnieju - reprezentacją Ukrainy. Dzięki odpowiedniemu doborowi taktyki i konsekwentnej realizacji jej założeń to reprezentacja KGP zeszła z murawy jako zwycięzca. W wielkim finale turnieju naszą reprezentację czekał mecz z KWP w Bydgoszczy. Mecz obfitował nie tylko w bramki, ale towarzyszyły mu także ogromne emocje. Na 30 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla KGP i kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest już na wyciągnięcie ręki, drużyna z Bydgoszczy doprowadziła do wyrównania. Zgodnie z regulaminem zawodów drużyny walczące w finale rozpoczęły emocjonujące rzuty karne. W tym konkursie jedenastek wspaniałym instynktem popisał się nasz bramkarz Andrzej Sokal, który obronił dwa z trzech strzałów. Zawodnicy KGP znowu wykazali się talentem i determinacją. Kolejny puchar trafił do rąk Komendanta Głównego Policji. Królem strzelców turnieju został reprezentant  Komendanta Głównego Policji  Krzysztof Weres. W trakcie ceremonii zamknięcia turnieju trener naszej reprezentacji, nie kryjąc przy tym wzruszenia, wręczył Kacprowi upominki od całej drużyny i w imieniu wszystkich policjantów życzył chłopcowi powrotu do zdrowia.

Po turnieju, na placu przy ul. Sportowej, odbył się także charytatywny koncert połączony z aukcją charytatywną na rzecz Kacpra. Występy zespołów były poprzedzone wystawą samochodów sportowych i zabytkowych. Podczas dwudniowego wydarzenia w trakcie loterii, od drużun i darczyńców zebrano ponad 65 tys. zł.

Charytatywny Weekend dla Kacpra wraz z IV Międzynarodowym Turniejem Halowej Piłki Nożnej - dla Kacpra był wydarzeniem szczególnym ze względu na swój wzniosły cel. Największym zwycięzcą dwudniowego wydarzenia był oczywiście Kacper. Z całego serca życzymy temu wyjątkowemu chłopcu zwycięstwa w walce z chorobą i spełnienia marzeń.

(Gabinet KGP / mw)

  • Reprezentacja Komendanta Głównego Policji
  • Reprezentacja Komendanta Głównego Policji
  • Reprezentacja Komendanta Głównego Policji
Powrót na górę strony
Polska Policja