Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurni z Parczewa pomogli uratować 19 latkę

Data publikacji 22.09.2016

Zespół Dyżurnych pełniący służbę na stanowisku kierowania pomógł odnaleźć 19 latkę, która chciała popełnić samobójstwo. Policjanci nawiązali kontakt z zdesperowaną kobietą, która zażyła dużą liczbę leków i nie wiedziała gdzie się znajduje. Podtrzymując na zmianę rozmowę telefoniczną, dyżurni skierowali pomoc we właściwe miejsce. Nastolatkę udało się uratować. Trafiła do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 21.09.br., po południu. Do parczewskiej komendy zgłosiła się rodzina 19-latki z prośbą o pomoc. Poinformowali oni, że nie mają kontaktu z córką. Ponadto z ich relacji wynikało, że w mieszkaniu, które wynajmowała, znaleźli dużą ilość pustych opakowań po lekach.

Młoda kobieta miała problem z odebraniem telefonu i z określeniem miejsca, gdzie się znajduje. Dyżurnym po pewnym czasie udało się skontaktować telefonicznie z nastolatką.  Na zmianę podtrzymując z nią rozmowę, ustalili miejsce, gdzie się znajduje. Kobieta twierdziła, że zażyła dużo różnego rodzaju leków i czuje się coraz gorzej, jest ranna w rękę i w dalszym ciągu nie wie, gdzie jest.

Skierowany na miejsce patrol wraz z członkami rodziny odnalazł zaginioną. Po udzieleniu jej pomocy medycznej 19-latka  trafiła do szpitala na obserwację.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony