Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

Data publikacji 24.09.2016

Bezpośrednio po zdarzeniu, mundurowy z Komisariatu Policji III w Kielcach wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymał 25–letniego mieszkańca Radomia. Mężczyzna jest podejrzany o zadanie kilku ciosów nożem 58–latkowi na terenie dworca kolejowego w Kielcach. Wczoraj 25–latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Kielcach został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miniony wtorek przed godziną 18 na terenie dworca PKP w Kielcach. Wtedy to funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei zaalarmował policjanta oraz innych mundurowych, którzy przebywali na terenie dworca, że na jednym z peronów przebywa ranny mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce udali się funkcjonariusze. Jak się później okazało, 58–letniemu mieszkańcowi gminy Suchedniów była już udzielana pomoc przedmedyczna przez Strażnika Ochrony Kolei. Ze wstępnych ustaleń policjanta wynikało, że 58–latek siedział w jednym z pociągów i w pewnym momencie, bez powodu zaatakował go młody mężczyzna, po czym został zraniony ostrym narzędziem m.in. w rękę, nogę oraz klatkę piersiową. Gdy poszkodowany wyszedł z pociągu od razu został zauważony przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.  

Chwilę później policjant oraz funkcjonariusze SOK dostrzegli młodego mężczyznę, który rysopisem przypominał sprawcę zdarzenia. Natychmiast została wobec niego podjęta interwencja. W jej trakcie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli nóż, którym najprawdopodobniej posługiwał się podczas ataku. 25–letni mieszkaniec Radomia został zatrzymany, natomiast 58–latek z ranami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala. Wykonane czynności z udziałem biegłego wykazały, że niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Wczoraj młodzieniec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu Rejonowego w Kielcach został tymczasowo aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony