Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowski policjant brązowym medalistą Mistrzostw Polski służb mundurowych w kolarstwie górskim szosowym

Data publikacji 26.09.2016

W Podgórzynie-Sosnówce w powiecie jeleniogórskim funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych stoczyli walkę o tytuł najlepszego zawodnika w kolarstwie górskim szosowym. Mistrzostwa Polski w tych zawodach odbyły się w dniach 23-24 września 2016 roku. St. asp. Sylwester Sordyl z dzierżoniowskiej Policji został brązowym medalistą tych zawodów.

Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 61 kilometrów w ramach Górskich Mistrzostw Polski tandemów, służb mundurowych i amatorów w kolarstwie szosowym. Zawody rozgrywane były jako wyścig terenowy, po naturalnej nawierzchni oraz ścieżkach specjalnie przygotowanych na terenie Podgórzyna-Sosnówki.

Łącznie w zawodach startowało kilkudziesięciu funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych z całego kraju. Z garnizonu dolnośląskiego puchar otrzymał w kategorii mężczyzn, za III miejsce - Sylwester Sordyl. Nasz brązowy medalista służbę pełni w Wydziale Ruchu Drogowego. Jego największą pasją jest właśnie rower. Kolarstwo uprawiał od najmłodszych lat. Czas, jaki uzyskał st. asp. Sylwester Sordyl na 61 kilometrowej trasie, to 2 h, 6 minut i 43 sekundy.

Serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów sportowych i zawodowych!

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony