Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu

Data publikacji 27.09.2016

Policjanci z zielonogórskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kobiety, która na przejściu dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. Szkoda, że część kierowców, pomimo wielu próśb o rozsądek za kierownicą, za nic ma obowiązujące przepisy. 22-letniej kierującej, za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą regularne działania na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Współpracują z innymi służbami i zarządcami dróg przy zmianach lub poprawie oznakowania, podejmują wiele działań prewencyjnych i informacyjnych, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo pieszych poprzez codzienne patrole. Podczas jednej z takich służb, policjanci którzy poruszali się samochodem z kamerą video, zarejestrowali wykroczenie jakie wobec pieszego popełniła kierująca bmw. Gdyby pieszy przechodzący przez przejście nie zatrzymał się, 22-latka po prostu by go potrąciła.

Policjanci pojechali za kierującą, która nawet nie zwolniła i pojechała dalej. Na pytanie policjantów, dlaczego nie zatrzymała się przed przejściem i ominęła inny pojazd, w tym przypadku policyjny radiowóz: odpowiedziała, że właśnie kupiła samochód i chciała pochwalić się nim znajomym.

Wobec takiej postawy i popełnionego wykroczenia spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci odstąpili od ukarania kierującej mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymując jednocześnie kobiecie prawo jazdy. Okazało się również, że 22-latka nie ma przy sobie wymaganych dokumentów: dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Grozi jej grzywna do pięciu tysięcy złotych.

(KWP w Gorzowie / mw)

Film Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu

Pobierz plik Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu (format mp4 - rozmiar 4.48 MB)

Powrót na górę strony