Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o skimming w areszcie

Data publikacji 27.09.2016

26-latek, który chciał ukraść dane osób, korzystających z kart płatniczych podczas wykonywania transakcji w bankomacie, przebywa obecnie w areszcie. Trafił tam dzięki policjantom, którzy zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. Obywatel Mołdawii i Rumunii usłyszał zarzut, dotyczący przygotowania do podrabiania środków płatniczych, grozi za to nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego o skimming. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz cyberprzestępczości KMP i KWP w Szczecinie zatrzymali go po południu, gdy pojawił się przy bankomacie i manipulował przy zainstalowanym urządzeniu do kopiowania kart. Prawdopodobnie przyszedł po to, aby je odinstalować i przenieść w inne miejsce.

Policjanci ustalili, że kilkanaście godzin wcześniej 26-latek zainstalował w bankomacie urządzenie, służące do zczytywania danych z pasków magnetycznych kart oraz nr. PIN do kart bankomatowych w celu uzyskania  zapisów magnetycznych. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie przedmioty, które służyły mu do manipulowania przy bankomacie. Zatrzymany to mężczyzna o podwójnym obywatelstwie: Mołdawii i Rumunii. Nie zdążył posłużyć się uzyskanymi w nielegalny sposób danymi.

Policjanci z udziałem technika kryminalistyki zdemontowali nakładkę skanującą  i zabezpieczyli ślady. Przy mężczyźnie znaleźli kartę magnetyczna z metalowa wstawką służącą do blokowania bankomatu, a także palnik -lutownicę, służącą do wycinania otworów w obudowie  bankomatu. Mężczyźnie po zatrzymaniu śledczy  przedstawili zarzut dotyczący fałszowania środków płatniczych i złożyli wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sprawa z wnioskiem popartym przez prokuraturę trafiła do sądu. Tam zapadła decyzja o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma więcej podobnych przestępstw na swoim koncie. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony