Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Umówił się z 12-latką

Data publikacji 27.09.2016

Policjanci z Wawra po otrzymaniu zgłoszenia o prawdopodobnym pedofilu zaplanowali zasadzkę. Podejrzewany mężczyzna przyszedł na spotkanie z 12-latką. Nie spodziewał się jednak, że będzie tam również jej ojciec i funkcjonariusze. 23-letni Mateusz N. został zatrzymany. Usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z komisariatu w Wawrze zostali zaalarmowani przez ojca 12-latki. Mężczyzna podejrzewał, że córka za pośrednictwem Internetu poznała pedofila. Jak wyjaśnił funkcjonariuszom, na potralu społecznościowym komunikowała sie z kimś, kto w bardzo specyficzny i niepokojący sposób prowadził rozmowy. Ich treści mogły wskazywać na skłonności pedofilskie.

Policjanci przeanalizowali wszystkie informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń oraz ustaleń i zaplanowali zasadzkę. Dziewczynka umówiła się ze swoim internetowym znajomym. Na miejscu pojawili się jednak również policjanci i jej ojciec. 23-letni Mateusz N. został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli jego telefon.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie, pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu zmuszania do określonego zachowania. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony