Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 27.09.2016

Dzięki profesjonalnej i błyskawicznej akcji policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, nie doszło do tragedii. Mundurowi uratowali wczoraj życie tonącemu w rzece Narew mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, kilka minut przed godziną 14:00. Funkcjonariusze patrolujący łodzią policyjną rzekę Narew zauważyli na jej środku tonącego mężczyznę. Mundurowi natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, mieli świadomość, że w akcji liczy się każda sekunda, ponieważ tonący co chwilę znikał pod taflą wody.

Mężczyzna był całkowicie wyczerpany, nie było z nim kontaktu. Policjanci wyciągnęli go na pokład łodzi, był przytomny, jednak z powodu wyziębienia organizmu nie było z nim kontaktu. Funkcjonariusze własnymi ubraniami okryli wyziębionego i przemoczonego mężczyznę, którego zabrała później załoga pogotowia ratunkowego.

Sierż. szt. Tomasz Waracki oraz sierż. szt. Przemysław Dawidzki są doświadczonymi funkcjonariuszami, którzy służbę w patrolu wodnym pełnią od wielu lat.  Obaj są wyszkolonymi specjalistami w zakresie pełnienia służby na wodzie i ratownictwa wodnego. Dzięki ich profesjonalizmowi i szybkości działania 38-letni mieszkaniec Ostrołęki został uratowany.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony