Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17 punktów karnych za niebezpieczne manewry

Data publikacji 27.09.2016

Zielonogórscy policjanci we współpracy z innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w ruchu drogowym podejmują konsekwentne działania, aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 27. Niestety, niektórzy kierujący zdają się lekceważyć te starania i jeżdżą tak, jakby przepisy ich w ogóle nie dotyczyły. Niebezpieczna jazda jednego z takich kierowców została przerwana przez zielonogórską drogówkę.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego systematycznie pracują nad poprawą bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 27. Współpracują z innymi służbami przy zmianach oznakowania, podejmują wiele działań prewencyjnych i informacyjnych, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo podróżnych, codziennie patrolując tę trasę.

Podczas jednej z takich służb, policjanci, którzy poruszali się samochodem z kamerą video, zarejestrowali wyczyny kierującego audi. Kierującym okazał się 49-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego. Mężczyzna tak bardzo się spieszył, że nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość, ale także zlekceważył znak zakazu wyprzedzania i linię podwójną ciągłą, a na koniec pozwolił sobie na wyprzedzanie na skrzyżowaniu. Kierujący za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz otrzymał 17 punktów karnych. Miejmy nadzieję, że ten przypadek będzie ostrzeżeniem dla innych, a kierujący ze spotkania z policjantami wyciągnie stosowne wnioski na przyszłość.

Policjanci, prokuratorzy i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad konsekwentnie pracują, aby zapobiegać zdarzeniom na drodze krajowej nr 27. Wszystko po to, aby wyeliminować niebezpieczne zachowania i łamanie przepisów przez kierowców.
Przypominamy kierowcom, aby wzięli pod uwagę starania służb i rozważyli wykonywanie ryzykownych manewrów, które w najlepszym przypadku mogą narazić ich na spotkanie z policjantami ruchu drogowego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film 17 punktów karnych za niebezpieczne manewry

Pobierz plik 17 punktów karnych za niebezpieczne manewry (format mp4 - rozmiar 2.61 MB)

Powrót na górę strony