Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant kolejny raz pobiegł po złoto

Zwycięzcą niedzielnego Biegu Górskiego na K2 na szczecińskiej Gubałówce w klasyfikacji OPEN został asp. szt. Krzysztof Juszczyk z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. To już VI edycja tego biegu, w których od początku uczestniczył funkcjonariusz. Jego zmagania dwa lata temu zakończyły się zajęciem trzeciego miejsca, a w tym roku szczeciński policjant stanął na najwyższym podium. To kolejne zwycięstwo Krzysztofa Juszczaka, biegacza z wieloletnim stażem i licznymi sukcesami w sportowych zmaganiach.

W niedzielę, 25 września 2016 r. ponad 500 biegaczy wzięło udział w Biegu Górskim na K2 , który odbył się na szczecińskiej Gubałówce. Zawodnicy musieli pokonać dystans 8611 m (wysokość góry K2) na typowo leśno-crossowej trasie, na której znajdowało się wiele podbiegów, zbiegów, korzeni, kamieni i piasku. Specyfika terenu sprawiała, że był to bieg o charakterze górskim  pomimo, że obejmował tereny nizinne.

Tegoroczny Bieg Górski był VI edycją zmagań pasjonatów biegania. Asp.szt. Krzysztof Juszczak w zdobywaniu szczytu K2 na szczecińskiej Gubałówce uczestniczy od 2011 roku, czyli od momentu powstania inicjatywy. W 2014 roku policyjny biegacz stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN, a w tym roku był bezkonkurencyjny i sięgnął po złoto.

To nie pierwsze jego trofeum w tym roku. Na początku września 2016 r. podczas XIX Choszczeńskiej Dziesiątki w klasyfikacji  służb mundurowych asp. szt. Krzysztof Juszczyk zajął I miejsce. Funkcjonariusz już przygotowuje się do kolejnych wyzwań biegowych, mających odbyć się pod koniec roku.

Krzysztof swoją przygodę z bieganiem rozpoczął 7 lat temu, początkowo zajmował się tym hobbistycznie, jednak z czasem przerodziło się to w prawdziwą pasję i zaczął profesjonalnie przygotowywać się do treningów. Od 2012 na poważnie zaczął traktować sportowe wyzwania, które od razu odbiły się szerokim echem w zdobywanych trofeach i jego sukcesach na tym polu. Właśnie w 2012 roku wielokrotnie zajmował miejsca na podium. Często podczas Mistrzostw Polski Policjantów - "Maratonu w Dębnie",  zdobywa I miejsca  lub jest w ścisłej w czołówce najlepszych.

Od kilku lat jest najlepszym biegającym policjantem z województwa zachodniopomorskiego. Juszczyk zaszczepił sportowego ducha wśród kolegów z pracy i swoich dzieci, które podążając śladami ojca biegają i osiągają własne małe sukcesy i trofea.  

Tegoroczny wygrany Bieg Górski na szczecińskiej Gubałówce na pewno nie jest ostatnim sukcesem Krzysztofa, już intensywnie przygotowuje się do następnych biegów, które odbędą się jeszcze w tym roku.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

(KWP w Szczecinie / ew)

Powrót na górę strony