Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalną sprzedaż leków

Data publikacji 27.09.2016

Policjanci z gdyńskiej komendy zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o nielegalny handel farmaceutykami w sieci internetowej. Zatrzymanie poprzedziła kilkumiesięczna praca operacyjna. Śledczy zabezpieczyli u mężczyzny blisko 2 tys. tabletek na potencję. Na poczet przyszłych kar zatrzymanemu zabezpieczono także mienie o wartości około 200 tys. złotych. Policjanci przedstawili 43-latkowi zarzut nielegalnego obrotu lekarstwami, czego zabrania prawo farmaceutyczne pod karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprzedaż leków w sieci internetowej, którą zajmował się 43-letni mieszkaniec Gdyni jest zabroniona przez prawo farmaceutyczne. Kryminalni z gdyńskiej komendy specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej od kilku miesięcy pracowali nad sprawą, weryfikowali i gromadzili informacje na temat nielegalnej działalności 43-latka. Śledczy zbierali dowody, między innymi przesłuchali dotychczas blisko 800 świadków.

Pod koniec ubiegłego tygodnia podejrzewany został zatrzymany podczas próby nadania kilkudziesięciu przesyłek kurierskich z nielegalnymi lekarstwami na potencję. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 2000 sztuk tabletek, które mogą być dostępne jedynie w aptekach na lekarską receptę. 43-latek usłyszał już zarzuty złamania prawa farmaceutycznego, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto, na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli mienie o wartości blisko 200 tys. złotych.

Zabezpieczone farmaceutyki będą zbadane przez biegłych w policyjnym laboratorium. Wtedy okaże się, czy nie były podrabiane, co może wydłużyć listę zarzutów wobec 43-latka. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP Gdańsk / ew)

Powrót na górę strony
Polska Policja