Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja i zabezpieczone ponad 7 kilogramów marihuany

15 krzewów marihuany i ponad 7 kg suszu zabezpieczyli policjanci z Łobza. Uprawa znajdowała się na terenie gminy Węgorzyno. Jej właściciel 79- letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za czyn ten grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek (22.09) łobescy policjanci wykonując czynności operacyjne ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Węgorzyno uprawiana jest plantacja marihuany. Na miejscu w namiocie foliowym policjanci znaleźli plantację. Prowadzone przez nich czynności doprowadziły do zabezpieczenia 15 krzewów konopi, a następnie do zatrzymania 79- letniego mężczyzny (właściciela plantacji).

Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych dodatkowo funkcjonariusze ujawnili ponad 7 kilogramów suszu marihuany. 79-latek usłyszał zarzuty dotyczące uprawy i posiadania znacznej ilości narkotyków, do których to zarzutów mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia twierdząc, że uprawy plantacji dokonał na własny użytek.

Funkcjonariusze szacują, że z plantacji uzyskać można narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 100 tys. złotych. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje Sąd.

KWP Szczecin / ig

Opis filmu: Zlikwidowana plantacja - zabezpieczone 15 krzewów i ponad 7 kilogramów marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.97 MB)

Powrót na górę strony