Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kierującej, której auto zaczęło się palić przed przejazdem kolejowym

Data publikacji 28.09.2016

Policjanci z Ełku podczas służby zauważyli dym wydobywający się spod maski samochodu, który zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i korzystając z gaśnic z radiowozu ugasili płomienie. Dzięki ich szybkiej reakcji nikt podczas tego zdarzenia nie ucierpiał.

Policjanci nadzorując ruch w pobliżu przejazdu kolejowego, zauważyli wydobywający się dym spod pokrywy silnika w samochodzie, który zatrzymał się przed przejazdem. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, podejrzewając, że pod pokrywą silnika doszło do pożaru. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa dla kierującej tym pojazdem oraz innych uczestników ruchu drogowego, policjanci natychmiast zepchnęli samochód na pobocze i przystąpili do gaszenia ognia. Wykorzystali do tego gaśnice z radiowozu. Dzięki szybkiej reakcji ugasili płomienie.  
 
To nie pierwszy raz, kiedy sierż. sztab. Karol Sobolewski zareagował na pożar. W maju ubiegłego roku podczas patrolowania centrum miasta zauważył dym i płomienie wydobywające się z okna kamienicy. Wspólnie z kolegą z patrolu ruszyli udzielać pomocy mieszkańcom tego budynku. Z narażeniem własnego życia, pomimo wysokiej temperatury i bardzo dużego zadymienia, weszli do palącej się kamienicy. Funkcjonariusze ewakuowali 8 osób. Udzielając pomocy sami ulegli podtruciu dymami pożarowymi i trafili do szpitala. Prezydent Andrzej Duda nadał policjantom za ten czyn Krzyż Odwagi za Dzielność.

Obaj policjanci pracują w Wydziale Ruchu Drogowego.

(KWP w Olsztynie/ mw)

  • Policjanci pomogli kierującej, której auto zaczęło się palić przed przejazdem kolejowym
Powrót na górę strony
Polska Policja