Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterej mężczyźni odpowiedzą za wytwarzanie narkotyków

Czterech mężczyzn z powiatu leżajskiego odpowie za wytwarzanie środków odurzających. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku znaleźli u nich 10 kg marihuany na różnym etapie suszenia. Prowadzona przez mężczyzn plantacja liczyła ponad 200 krzewów. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku pracowali nad sprawą wytwarzania środków odurzających na terenie powiatu leżajskiego. W poniedziałek rano zatrzymali czterech mieszkańców powiatu leżajskiego w wieku od 23 do 30 lat. Z policyjnych ustaleń wynika, że wszyscy czterej dzień wcześniej wycinali rośliny konopi z nielegalnej uprawy, którą wspólnie prowadzili. Tego samego dnia zajęli się oddzielaniem kwiatostanów od pozostałej części roślin. Tak uzyskany „towar” wieczorem zawieźli do jednego z garaży w Nowej Sarzynie.

Policjanci znaleźli miejsce, gdzie były uprawiane konopie. Ustalenie tego miejsca nie było łatwe. Mężczyźni założyli ją w zaroślach w głębi lasu. Dodatkowo została otoczona drutem, aby zwierzęta nie uszkadzały roślin. Od kwietnia podlewali i nawozili rośliny. Jak ustalono, uprawa liczyła ponad 200 krzewów. Do czasu zatrzymania, „plantatorzy” zdążyli wyciąć około 60 roślin i wytworzyć z nich marihuanę.

W garażu oraz w samochodzie jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 10 kg marihuany na różnym etapie suszenia. Cześć marihuany była już gotowa do sprzedaży. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 150 tys. złotych.

Wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Cała czwórka usłyszała zarzuty wytwarzania środków odurzających w postaci marihuany. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających grozi grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Rzeszowie / ms)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony