Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

Data publikacji 28.09.2016

Policjanci z Przemyśla prowadzili pościg za audi, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. 22-latek uciekając popełniał kolejne wykroczenia. Po zatrzymaniu okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli samochód, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący nie reagował na ich polecenia, przyśpieszył i zaczął uciekać.

W trakcie ucieczki nie zwracał uwagi na przepisy drogowe i zajeżdżał drogę radiowozowi. Uciekając popełniał wiele wykroczeń - jadąc z nadmierną prędkością przekraczał podwójną linię ciągłą, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chcąc uniknąć kontroli, kierujący ukrył się na jednej z działek między drzewami. Tam policjanci go zatrzymali.

Podczas kontroli okazało się, że kierowcą był 22-latek, a powodem jego zachowania był fakt, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nie miał ważnego ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się także, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. 

22-latek odpowie przed sądem między innymi za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz szereg innych wykroczeń, które popełnił podczas ucieczki.

(KWP w Rzeszowie / mw)

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja