Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali zawierając umowy na wymianę liczników

Data publikacji 28.09.2016

Podszywali się pod pracowników znanej firmy dostarczającej energię elektryczną i zawierali umowy na wymianę licznika. Wpadli w ręce strzelińskich policjantów. W samochodzie, którym dwaj podejrzani poruszali się po terenie powiatu, funkcjonariusze znaleźli kilkanaście podpisanych już umów i dużą liczbę czystych druków. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa. Jeden z mężczyzn był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za inne oszustwa.

Policjanci z komendy powiatowej w Strzelinie, w wyniku podjętych działań ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o usiłowanie oszustwa przy zawieraniu umów na wymianę licznika energii elektrycznej. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku 28 i 35 lat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak jedna ze starszych mieszkanek powiatu strzelińskiego powiadomiła funkcjonariuszy o podejrzeniu oszustwa. Policjanci niezwłocznie podjęli działania w tej sprawie. Po zebraniu bliższych informacji na temat osób zawierających umowy, a poruszających się po terenie powiatu, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania.

W wyniku prowadzonych działań, policjanci zlokalizowali samochód osobowy, którym poruszali się podejrzani. W aucie funkcjonariusze znaleźli też i zabezpieczyli kilkanaście podpisanych już umów oraz dużą ilość czystych druków.

Jak wynika z ustaleń poczynionych przez policjantów, podejrzani podszywali się pod pracowników znanej firmy dostarczającej energię elektryczną. Pod pretekstem wymiany licznika poboru energii podkładali osobom do podpisania umowy na świadczenie takiej usługi. Po podpisaniu dokumentu zabierali go nie zostawiając kopi ani żadnych innych dokumentów.

Zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Po zatrzymaniu młodszy z mężczyzn okazał się być również poszukiwanym przez rzeszowski sąd celem odbycia kary więzienia za inne oszustwa. Mężczyzna ten został przewieziony do zakładu karnego.

Za usiłowanie oszustwa zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, by przed podpisaniem umowy zawsze się z nią dokładnie zapoznać. Nie podpisujmy dokumentu, którego nie znamy. Jeśli osoby starsze nie są w stanie zrozumieć treści umowy, mogą poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub bliskich znajomych. U naszego dotychczasowego dostawcy energii powinniśmy potwierdzić, czy faktycznie kierował do nas swoich pracowników. Pamiętajmy też, że w przypadku zawarcia umowy mamy prawo do odstąpienia od niej w ustawowym terminie.

KWP Wrocław / ws

Opis filmu: Oszukiwali zawierając umowy na wymianę liczników

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.86 MB)

Powrót na górę strony