Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa

Data publikacji 28.09.2016

Już po raz dziewiąty na terenie Pomorza drużyny podległe MSWiA, MS i MON będą rywalizowały w jedynych w Polsce zawodach z zakresu medycyny taktycznej – PARAMEDYK 2016. Dziś w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej odbyła się konferencja naukowa poświęcona udzielaniu pomocy poszkodowanym w warunkach bojowych. Jutro na terenie Trójmiasta oraz Kartuz odbędą się konkurencje praktyczne.

„PARAMEDYK” to zawody medycyny taktycznej, w której sprawdzana jest faktyczna wiedza z zakresu udzielania pomocy medycznej w warunkach bojowych. Z drugiej strony „PARAMEDYK” to warsztaty w ramach, których odbywają się wykłady i spotkania ze specjalistami z kraju i zagranicy, gdzie uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami z zakresu medycyny taktycznej. Zawodnicy mogą także przetestować nowoczesny sprzęt używany na świecie przez paramedyków.

Dziś w auli Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski oficjalnie rozpoczął dziewiątą edycję „PARAMEDYKA” i powitał wszystkich uczestników. Następnie poszczególni eksperci przedstawili najnowsze wytyczne, metody oraz osiągnięcia w dziedzinie medycyny taktycznej jak choćby: zastosowanie USG w diagnostyce przedszpitalnej, wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji z 2015 roku czy też akty prawne regulujące pracę ratowników medycznych.

Imprezę zorganizowano przede wszystkim po to, aby zwrócić uwagę na problematykę niesienia pomocy medycznej w warunkach działań bojowych. Celem jest pomoc w systemowym wprowadzeniu TCCC (Tactical Combat Casualty Care) do polskich jednostek oraz przygotowanie policjantów, żołnierzy, ratowników taktycznych, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC, a poprzez to zmniejszenie ryzyka i śmiertelności na polu walki.

KWP w Gdańsku / ws

  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
  • Paramedyk 2016 - Konferencja naukowa
Powrót na górę strony