Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobiegli w Warszawie i Berlinie

Data publikacji 29.09.2016

Bieganie to ich życiowa pasja i odskocznia od służbowych obowiązków. Po wielu miesiącach intensywnych przegotowań przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Tylko w ostatni weekend września zabrzańscy policjanci wzięli udział w aż dwóch maratonach: w Warszawie i Berlinie.

W ostatnią niedzielę września na królewskim dystansie 42 km 197 m pobiegło aż 4 policjantów: st.asp. Marek Chmurczyk, sierż.sztab. Rafał Kisielewicz, nadkom. Robert Małek i wywodzący się z zabrzańskiego garnizonu mł.insp. Tadeusz Stuchlik. Po wielu miesiącach intensywnych przegotowań przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Pierwsza para reprezentowała zabrzańską komendę podczas maratonu w Warszawie. Jest to kolejny etap w celu zdobycia Korony Maratonów Polskich. Aby zdobyć ten tytuł, policjanci muszą w ciągu 24 miesięcy od pierwszego biegu ukończyć 5 maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski i Poznań Maraton. Kolejność maratonów jest dowolna.

Już po raz trzeci nadkom. Robert Małek pobiegł w stolicy Niemiec na królewskim dystansie. Tym razem towarzyszył mu debiutujący w berlińskim maratonie mł.insp. Tadeusz Stuchlik. Dzięki systematycznym treningom nadkom. Małek poprawił swoją „życiówkę” na dystansie ponad 42 km. Co roku poprawia czas z jakim melduje się na mecie. W 2015 trasę berlińskiego maratonu pokonał w czasie 4 godzin i 7 minut, czym poprawił swój czas o 7 minut, w porównaniu do czasu, który uzyskał w trakcie 14. PZU Cracovia Maratonu w maju ubiegłego roku. W tym roku był o kolejne 9 minut szybszy, uzyskując czas 3 godzin i 58 minut. Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł.insp. Tadeusz Stuchlik ukończył trasę z czasem 3 godzin i 42 minut.

Policyjnym biegaczom życzymy wytrwałości w pokonywaniu kilometrów i sukcesów na zawodach.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
  • Pobiegli w Warszawie i Berlinie
Powrót na górę strony