Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podpalacza

Data publikacji 29.09.2016

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, podejrzanemu o podpalenie kilku garaży. W wyniku pożaru spaleniu uległy m.in. samochód, motorower, quad, rower i wiele innych drobnych przedmiotów. Wywołany pożar zagrażał bezpośrednio zdrowiu, a nawet życiu mieszkańców oraz mieniu w wielkich rozmiarach i w związku z tym sąd na wniosek policjantów i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podpalacza.

Policjanci z Komisariatu w Pieńsku, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalanie czterech garaży w miejscowości Zielonka. Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o podpaleniu. Policjanci ustalili, że wówczas jeszcze nieznany sprawca dokonał podpalenia czterech garaży. Ponadto w wyniku pożaru doszło do spalenia samochodu, motoroweru, quada, roweru górskiego i wielu innych drobnych przedmiotów znajdujących się w garażach. Pokrzywdzeni oszacowali wartość poniesionych strat na kwotę 50 tysięcy złotych.

W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze ustalili sprawcę i dokonali jego zatrzymania. 47-letni mężczyzna w rozmowie z policjantami zaprzeczał, aby miał jakikolwiek związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariuszami nie dali jednak wiary wyjaśnieniom mężczyzny. Śledczy przesłuchiwali świadków, zbierali dowody i informacje, które uprawdopodobniły popełnienie czynu przez mężczyznę.

Na bazie zgromadzonych materiałów przedstawiono zatrzymanemu zarzuty i udowodniono jeszcze inne przestępstwa m.in. spowodowanie uszkodzenia ciała i kierowanie gróźb karalnych.

47-latek za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a przestępstwa, których się dopuścił zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do lat 8. Na wniosek policjantów prowadzących śledztwo i prokuratury, sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony