Zaczepiał kobiety i dzieci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaczepiał kobiety i dzieci

Data publikacji 30.09.2016

Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który od kilku dni zaczepiał kobiety i dzieci. Mimo, że sprawca nie był nigdzie zameldowany, funkcjonariusze wykonując wiele czynności sprawdzających i operacyjnych dotarli do miejsca, gdzie przebywał. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 2 miesiące. Wałbrzyska Policja zwraca się z prośbą o kontakt do osób, które posiadają informacje o zdarzeniach z udziałem zatrzymanego.

26 września br. do Komisariatu V Policji w Wałbrzychu zgłosiła się mieszkanka Szczawna Zdrój, która oświadczyła, że kilka dni wcześniej, jakiś nieznany mężczyzna zaczepiał jej 11-letnią córkę. Okazało się, że do funkcjonariuszy zaczęły napływać sygnały o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który niepokoił kobiety i dzieci.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zajęli się tą sprawą. Analizując szczegółowo informacje przekazane przez świadków oraz te, które ukazały się na portalach internetowych, a także prowadząc szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą, ustalili miejsce pobytu tego człowieka.  Mężczyzna został na polecenie prokuratora zatrzymany.  Okazało się, że jest nim 31-letek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna miał wzbudzać zagrożenie wśród mieszkańców rejonu wałbrzyskiego, kamiennogórskiego oraz świdnickiego.

Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zastosował już wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 2 miesiące.  Postępowanie w sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Wałbrzyska Policja zwraca się z prośbą o kontakt do osób, które posiadają informacje o zdarzeniach z udziałem zatrzymanego mężczyzny. W sprawie prosimy dzwonić pod numer telefonu (74) 84-20-210.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja