Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 1,5 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali dwie osoby

Data publikacji 30.09.2016

Przechwycone blisko 1,5 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość szacuje się na około milion złotych oraz zatrzymanie dwóch osób w tej sprawie, w tym jednej po pościgu, to efekt wspólnych działań prowadzonych przez policjantów z Polkowic i funkcjonariuszy Urzędu Celnego w Legnicy. Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 1,4 miliona złotych. Kontrabandę przewożono krajową 3.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, w ramach prowadzonych wspólnie działań z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Legnicy, przechwycili kontrabandę i zatrzymali dwie osoby. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 31 i 36 lat.

Do zdarzenia doszło po tym, jak na drodze krajowej nr 3 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Peugeot. Mężczyzna kierujący autem zjechał we wskazane przez funkcjonariuszy miejsce, lecz po zatrzymaniu na parkingu wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg i już po chwili mężczyzna był w rękach policjantów.

Szybko okazało się, co było powodem takiego zachowania mężczyzny. W trakcie wykonywanych na miejscu czynności, w samochodzie policjanci znaleźli kartony, które zajmowały całą przestrzeń ładunkową, wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało w aucie przewożono około 1,5 miliona sztuk papierosów w 350 kartonach. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru, to blisko milion złotych.

Wstępnie oszacowano, że z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego od wyrobów tytoniowych, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 1,4 miliona złotych. Zabezpieczony towar oraz zatrzymanych przekazano służbie celnej, która w tej chwili będzie dalej wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kodeksu karno - skarbowego, za tego typu czyn grożą wysokie grzywny lub kary pozbawienia wolności nawet do lat 3.

KWP Wrocław / ig

Powrót na górę strony