Zabezpieczyli 16 kg narkotyków, w tym marihuanę o wartości ponad 600 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli 16 kg narkotyków, w tym marihuanę o wartości ponad 600 tys. zł

Data publikacji 30.09.2016

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami z Lwówka Śląskiego i Lubania zatrzymali 38-latka u którego w mieszkaniu zabezpieczyli ponad 15,7 kilograma suszu marihuany, a także metamfetaminę, kokainę i morfinę. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających zatrzymanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Lwówka Śląskiego wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjantami z Lubania, w trakcie realizacji działań skierowanych przeciwko procederowi handlu środkami odurzającymi, zabezpieczyli susz marihuany, z którego, jak wynika z szacunków, można by było uzyskać ponad 78 tysięcy porcji środka odurzającego o wartości czarnorynkowej ponad 630 tysięcy złotych.  

W tej sprawie funkconariusze zatrzymali 38–letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu  oprócz marihuany zabezpieczono metamfetaminę, a także 86 gramów kokainy i 134 gramy morfiny. Łącznie ujawniono 16 kilogramów środków odurzających. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli też elektroniczne wagi służące do porcjowania.  

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając między innymi źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja