Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o propozycje seksualne wobec osoby małoletniej zatrzymany

Wspólne działania policjantów z Wydziałów do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi i Wydziału Kryminalnego z KMP w Łodzi doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który proponował małoletniej spotkanie z podtekstem seksualnym.

1 października br. do policjantów zgłosił się mieszkaniec województwa dolnośląskiego i poinformował o możliwości popełnienia przestępstwa przez internautę. Z uzyskanych informacji wynikało, że zgłaszający przedstawiając się na jednym z portali społecznościowych jako 14-latka nawiązał kontakt z dorosłym mężczyzną. W trakcie konwersacji padły propozycje spotkania z podtekstem seksualnym.

Policjanci udali się na miejsce, gdzie miało dojść do umówionego spotkania. Kiedy mężczyzna oczekujący, na rzekomą 14-latkę, zorientował się, że w jego stronę idą funkcjonariusze, z impetem ruszył samochodem i zaczął uciekać. Brawurowe manewry mężczyzny o mało nie doprowadziły do potrącenia jednego z interweniujących policjantów, który w ostatniej chwili odskoczył sprzed pędzącego auta. Podejrzewany niedługo cieszył się wolnością. Kryminalni szybko ustalili miejsce pobytu mężczyzny.

33-latek został zatrzymany w jednym z domków jednorodzinnych na terenie Sieradza. Od razu przyznał, że spodziewał się wizyty policjantów, jednak nie sądził, że nastąpi to, tak szybko. Funkcjonariusze zabezpieczyli elektroniczne nośniki danych, które zostaną poddane analizie biegłych. Za składanie przez Internet  propozycji o charakterze seksualnym osobie małoletniej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi liczyć się również z odpowiedzialnością za próbę potrącenia interweniującego policjanta.

KWP Łódź / mg

Powrót na górę strony