Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli prawie 7 kg „dopalaczy”

Prawie 7 kg „dopalaczy” zabezpieczyli zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Katowicach. W sprawie zatrzymany został 23-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a także usiłowania wprowadzenia do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

Dzięki współpracy policjantów wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy z funkcjonariuszami Służby Celnej w Katowicach na polski rynek nie trafi prawie 7 kg „dopalaczy”. Do kraju „dopalacze” trafiły z Chin. Policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę w chwili, kiedy przyjechał odebrać paczki. W kartonowych pudełkach znajdowało się siedem opakowań substancji o wadze 6,84 kg. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych substancji można oszacować na kwotę ponad 400 tys. złotych. Ponadto podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w samochodzie podejrzanego marihuanę.

Mieszkaniec powiatu gliwickiego został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był już wcześniej karany za przywłaszczenie mienia. W czasie czynności procesowych podejrzany usłyszał zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji czym mógł sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób, a także posiadania środków odurzających w postaci marihuany.

Zabrzańska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Zabezpieczyli prawie 7 kg „dopalaczy”

Pobierz plik Zabezpieczyli prawie 7 kg „dopalaczy” (format mp4 - rozmiar 7.61 MB)

Powrót na górę strony