Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci zabezpieczali wizytę Premier RP

Na poniedziałek przypadła inauguracja roku akademickiego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Z uwagi na obecność w tym wydarzeniu Prezesa Rady Ministrów, lubuscy policjanci włączyli się w zabezpieczenie tej uroczystości. Zadanie zostało zrealizowane pomyślnie. Było bezpiecznie.

Dzisiejsza uroczystość, na której Lubuską Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Jarosław Janiak, a Komendę Miejską Policji insp. Stanisław Panek, to pokłosie decyzji sejmu z kwietnia tego roku o powołaniu uczelni o statusie akademii w miejsce Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tak wielkie wydarzenie sprawiło, że wizytę w nim zapowiedziała Premier RP Beata Szydło. To zaś wiązało się ze szczególną organizacją zwłaszcza dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Oprócz funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu w zabezpieczenie bardzo intensywnie zaangażowani byli lubuscy policjanci.

Mundurowi ze Sztabu Policji, Wydziału Ruchu Drogowego, Konwojowego KWP i KMP w Gorzowie Wlkp., Sekcji Antyterrorystycznej, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, czy policyjni przewodnicy z psami i policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej już dużo wcześniej wykonywali swoje zadania, sprawdzając, czy wszystko jest w porządku. Realizowane czynności koordynowane przez Centrum Operacyjne KWP w Gorzowie Wlkp. wpłynęły na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom biorącym udział w uroczystości.

Dzięki temu nie odnotowaliśmy żadnych incydentów i przypadków łamania prawa. Wydarzenie to przechodzi do historii jako spokojne i bezpieczne.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony