Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławski policjant wicemistrzem Polski w Duathlonie na dystansie sprinterskim

Starszy aspirant Piotr Bohater z komisariatu Policji na wrocławskim Starym Mieście został srebrnym medalistą w ogólnopolskich mistrzostwach w Duathlonie na dystansie sprinterskim. Zawody odbyły się pod koniec września br. w Rawie Mazowieckiej, a uczestniczyło w nich ponad 100 zawodników z całej Polski.

25 września 2016 roku w Rawie Mazowieckiej odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Duathlonie na dystansie sprinterskim. Duathlon jest młodszym bratem triathlonu i rozgrywany jest w formule, gdzie uczestnicy zaczynają od 5 kilometrów biegu. Następnie zawodnicy muszą przejechać rowerami dystans 25 kilometrów po zakończeniu którego od razu po zejściu z roweru odbywa się kolejny bieg na dystansie 3 kilometrów.

Po rozegranych zawodach, w których uczestniczyło ponad 100 sportowców z terenu całego kraju, st. asp. Piotr Bohater z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto uplasował się na drugiej pozycji w swojej kategorii wiekowej, co dało mu medal Wicemistrza Polski.

Policjant trenuje triathlon od ponad 7 lat i już kilkakrotnie w swojej sportowej karierze stawał na podium - m.in. w czerwcu br. na II miejscu w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Triathlonie na dystansie olimpijskim w 2014 r. na I miejscu w Ogólnopolskich Zawodach Triathlonowych w kategorii służb mundurowych w Pniewach i na II miejscu w Triathlonie MTB w Płocku.

Ponadto funkcjonariusz w 2013 r. zakończył na III miejscu Mistrzostwa Polski Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych w Triathlonie w Mietkowie, a także w 2011 r. na III miejscu w Międzynarodowy Triathlon Policyjny w Środzie Wielkopolskiej.

Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony