Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni antyterroryści uwolnili zakładników

W Jednostce Wojskowej w Bytomiu odbyły się ćwiczenia bytomskich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Scenariusz zakładał wtargnięcie dwóch uzbrojonych napastników do magazynu uzbrojenia. Terroryści wzięli zakładników i zabarykadowali się w budynku. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współdziałania Policji z Jednostką Wojskową oraz Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym.

Ćwiczenia rozpoczęły się informacją do dyżurnego bytomskiej komendy o wtargnięciu dwóch uzbrojonych mężczyzn do magazynu uzbrojenia w bytomskiej jednostce wojskowej. Napastnicy wzięli zakładników i zabarykadowali się w budynku. Mundurowi zabezpieczyli teren wokół jednostki. Następnie działania podjęli policjanci pod dowództwem Zastępcy Naczelnika Prewencji KMP w Bytomiu. Na miejsce zostali wezwani policyjni antyterroryści oraz negocjatorzy z katowickiej komendy wojewódzkiej policji.

Po kilkudziesięciu minutach negocjacji oraz szybkim i sprawnym działaniu antyterrorystów, zakładnicy zostali uwolnieni a napastnicy zatrzymani. Dalej policjanci sprawdzili budynek w celu znalezienia ewentualnych ładunków wybuchowych. Znalezioną niezidentyfikowaną torbę zabezpieczył policyjny pirotechnik. Przez cały czas w gotowości byli strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego.

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem i założeniami. Miały one na celu sprawdzenie właściwego obiegu informacji, umiejętności kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji w czasie działania. Były one również okazją do przypomnienia i aktualizacji procedur reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Policyjne działania obserwowali żołnierze z kadry dowódczej jednostki wojskowej oraz uczniowie klasy mundurowej jednej z bytomskich szkół.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Policyjni antyterroryści uwolnili zakładników

Pobierz plik Policyjni antyterroryści uwolnili zakładników (format mp4 - rozmiar 18.9 MB)

Powrót na górę strony