Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamanie i pościg za uzbrojonym wartownikiem - ćwiczenia

Policjanci wraz ze służbami ratowniczymi ćwiczyli w Wędrzynie. Na terenie jednostki wojskowej funkcjonariusze zatrzymali włamywacza. Niezbędny był udział antyterrorystów, którzy musieli ścigać uzbrojonego wartownika.

Na terenie jednostki wojskowej w Wędrzynie według opracowanego scenariusza przeprowadzono ćwiczenia, które miały na celu skoordynowanie działań różnych służb ratowniczych. W akcji wzięli udział policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Żandarmeria Wojskowa w Wędrzynie oraz pracownicy Oddziału Wart Cywilnych w Wędrzynie.

W tym celu zainicjowano kradzież z włamaniem do pomieszczenia magazynowego należącego do jednostki wojskowej w Wędrzynie. Sprawcy biorący udział w tym zdarzeniu zostali spłoszeni przez jednego z pracowników, po czym oddalili się w rejon pobliskich zabudowań. W trakcie poszukiwań za sprawcami kradzieży policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej ustalili ich miejsce ukrycia się. Przy zatrzymaniu uzbrojonych sprawców wykorzystani zostali antyterroryści.

Podczas zatrzymania mężczyzn okazuje się, że na teren wojskowy wpuścił ich zaprzyjaźniony wartownik. Informacja o zatrzymaniu sprawców dociera do współpracującego z nimi wartownika. Ten w obawie o konsekwencje ucieka z terenu ochranianego do pobliskiego lasu zabierając ze sobą broń służbową. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii przystępują do działań pościgowych za uzbrojonym wartownikiem. Podczas penetracji terenu leśnego zatrzymują mężczyznę.

Dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, w sytuacji realnego zagrożenia takie współdziałanie pozwala na doskonalenie i koordynowanie poszczególnych służb, których celem jest bezpieczeństwo i ratowanie życia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony