Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszywali się pod policjantów CBŚ - zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP

Kamizelki taktyczne z napisami Policja, kombinezony policyjne, kominiarki, atrapy glocków, kabury i podrobione legitymacje policyjne oraz „blachy” i maczety zabezpieczyli policjanci CBŚP w jednym z mieszkań w Suwałkach. Policjanci CBŚP z Białegostoku rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się napadami „na policjanta CBŚ” i zatrzymali 3 osoby, które zaplanowały napad na lokalnego biznesmena. Wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, napadów i posiadania narkotyków. 2 z mężczyzn najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

Funkcjonariusze białostockiego CBŚP rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się między innymi napadami metodą na policjanta CBŚ. Do tego celu sprawcy wykorzystywali umundurowanie policyjne, które pozwalało im podszywać się pod prawdziwych policjantów.

Policjanci wytypowali osoby i ustalili ich adresy zamieszkania. Tym samym został udaremniony plan napadu na jednego z lokalnych biznesmenów. Jednym z liderów grupy był bardzo dobrze znany policjantom 29-letni Kamil L. w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wynajmuje mieszkanie na jednym z osiedli w Suwałkach. Wtedy wkroczyli do akcji i zapukali do drzwi mieszkania. Kamil L.  nie chciał wpuścić policjantów do środka, w związku z czym antyterroryści  z Białegostoku wybili szyby w drzwiach balkonowych. Kamil L. został zatrzymany w łazience, w momencie gdy wyrzucał do toalety narkotyki. Mężczyzna został szybko obezwładniony.

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli: elementy umundurowania policyjnego:  kombinezony, kamizelki taktyczne z napisami Policja, identyfikatory policyjne, tzw. blachę oraz przerobione legitymacje policyjne. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 3 atrapy pistoletów typu GLOCK wraz z kaburami, kominiarki i maczetę. Fałszywy policjant miał także marihuanę, amfetaminę, a także kompletną linię do uprawy marihuany.

W tym samym czasie funkcjonariusze zatrzymali również kompanów Kamila L., 26-letniego Mariusza K. i 30-letniego Tomasza R., którzy byli całkowicie zaskoczeni wizytą prawdziwych policjantów. U pozostałych mężczyzn zabezpieczono różnego rodzaju narkotyki.

Praca policjantów pozwoliła na zebranie dowodów umożliwiających postawienie trzem zatrzymanym mężczyznom zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów i posiadania środków odurzających. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Prokurator zdecydował o oddaniu pod dozór policyjny jednego z zatrzymanych, a sąd wobec pozostałej dwójki zastosował tymczasowe aresztowanie. Teraz policjanci pracują by sprawdzić jakich przestępstw dopuszczali się jeszcze podejrzani, wykorzystując „policyjne gadżety”. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wyklucza się kolejnych zatrzymań fałszywych policjantów.

(CBSP / ms)

Film Podszywali się pod policjantów CBŚ - zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP

Pobierz plik Podszywali się pod policjantów CBŚ - zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚP (format mp4 - rozmiar 8.32 MB)

Powrót na górę strony