Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieprzytomni mężczyźni trafili do szpitala po zażyciu dopalaczy

Policjanci z Ursynowa zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy związanej z ujawnieniem w jednym z mieszkań opakowań z substancją niewiadomego pochodzenia. Zostanie ona teraz przebadana w laboratorium kryminalistycznym. Dwóch nieprzytomnych mężczyzn trafiło do szpitala po zażyciu prawdopodobnie tego specyfiku. Tylko dzięki szybkiej reakcji znajomych i funkcjonariuszy policji nie doszło do nieszczęścia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Mundurowi z Ursynowa zostali wezwani na ulicę Pileckiego, gdzie miała znajdować się osoba, która prawdopodobnie zażyła dopalacze. W chwili, gdy na miejscu pojawił się patrol policji, karetka pogotowia zabierała nieprzytomnego 28-latka do szpitala.

Policjanci szybko ustalili, że pogotowie wezwali znajomi pokrzywdzonego. Wcześniej razem imprezowali w jednym z mieszkań. Kiedy policjanci weszli do środka zastali grupę osób, a na łóżku zauważyli kolejnego nieprzytomnego mężczyznę. Policjanci nie mogli nawiązać z 31-latkiem kontaktu, miał zasinione usta oraz problemy z oddychaniem. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy i ułożyli w bezpiecznej pozycji. Na miejsce zostało również wezwane pogotowie.

W czasie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili skrzynkę plastikową, wewnątrz której znajdowało się 27 torebek strunowych z białą substancją, wagi elektroniczne i kilkadziesiąt pustych torebek strunowych służących prawdopodobnie do porcjowania środków odurzających. Ponadto policjanci ujawnili dwie doniczki z sadzonkami krzaczków marihuany.

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz policjanci z ursynowskiego komisariatu. Zabezpieczone przez nich środki trafią na badania do laboratorium kryminalistycznego. Poszkodowane osoby trafiły pod opiekę lekarską w stanie zagrożenia życia i zdrowia.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony