Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku

Data publikacji 05.10.2016

30-latek podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem 3 promili alkoholu najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie. Mężczyzna w tym stanie kierował autem i potrącił pieszego. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy: w niedzielę, 02.10.br.,około 3.00, dyżurny policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowy Działyń. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce ustalili wstępnie, że 30-letni kierujący audi potracił idącego w tym samym kierunku 46-latka. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy. Jak się okazało, miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Gdy wytrzeźwiał zostały mu przedstawione zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, 04.10.br., sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku będąc pod wpływem alkoholu zatrzymanemu grozi kara więzienia do 12 lat.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Areszt za spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku

Pobierz plik Areszt za spowodowanie po pijanemu śmiertelnego wypadku (format mp4 - rozmiar 18.9 MB)

Powrót na górę strony