Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamknęli go w chłodni i zabrali ponad 40 tys. złotych

Podejrzewani o rozbój, pozbawienie wolności osoby, a także włamania do sklepów i kradzież z nich przeszło 43 tys. złotych, trafili do aresztu. To efekt wspólnej pracy kryminalnych z Krosna Odrzańskiego i Słubic. Policjanci odzyskali także część pieniędzy. Decyzją sądu mężczyźni kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w nocy 29 sierpnia w Krośnie Odrzańskim. Dwóch zamaskowanych sprawców po obezwładnieniu mężczyzny odpowiedzialnego za dostarczanie towaru i odbiór utargu ze sklepów, zabrali mu przeszło 5 tys. złotych. Następnie grożąc pozbawieniem życia zmusili do ujawnienia kodu otwierającego sejf, w którym znajdowało się ponad 10 tys. złotych pochodzące z utargu pobranego ze sklepów, a także klucze do drzwi wejściowych trzech sklepów, mieszczących się na terenie Słubic.

Sprawcy po zabraniu pieniędzy, zamknęli zakneblowanego i obezwładnionego za pomocą taśmy kierowcę w części ładunkowej pojazdu dostawczego, a następnie odjechali w kierunku Słubic. Jeden ze sprawców kierował skradzionym pojazdem, drugi natomiast samochodem, wykorzystanym do popełnienia przestępstwa. Będąc na miejscu, przy użyciu oryginalnych kluczy, dostali się do trzech sklepów, skąd zabrali blisko 22 tysiące złotych oraz przeszło 1,3 tys. euro. Następnie porzucili pojazd na obrzeżach miasta, wraz z umieszczonym w chłodni mężczyzną, który po oswobodzeniu się, o zdarzeniu poinformował Policję.

Do pracy przystąpili funkcjonariusze. Na miejsca zdarzeń ściągnięto kryminalnych, biegłych z laboratorium kryminalistyki z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz techników kryminalistyki, którzy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, a także monitoring sklepów. Z uwagi, iż sprawcy tej samej nocy działali w dwóch sąsiadujących powiatach, policjanci z Wydziału Kryminalnego z Krosna Odrzańskiego i Słubic połączyli siły, by jak najszybciej dotrzeć do sprawców i odzyskać skradzione pieniądze.

Wielogodzinne czynności podejmowane przez nich każdego dnia, przyniosły efekt. W poniedziałek wcześnie rano, kryminalni z obu jednostek zatrzymali dwóch 26-latków w miejscu ich zamieszkania. Jeden to mieszkaniec Zbąszynia, drugi Zbąszynka. Ponadto funkcjonariusze odzyskali przeszło siedem tysięcy polskich złotych oraz ponad tysiąc euro, jest to część skradzionych pieniędzy. Były one schowane w mieszkaniu jednego ze sprawców oraz garażu należącego do członka rodzinny drugiego z nich. Odnaleziono również kominiarkę oraz samochód, którym poruszali się mężczyźni.

26-latkom zarzuca się dokonanie rozboju, pozbawienia wolności mężczyzny, włamanie do kilku sklepów i kradzieży pieniędzy, a także krótkotrwałe użycie pojazdu. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy wystąpił z wnioskiem o areszt dla obu mężczyzn, do którego przychylił się sąd. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Zamknęli go w chłodni i zabrali ponad 40 tys. złotych

Pobierz plik Zamknęli go w chłodni i zabrali ponad 40 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 12.7 MB)

Powrót na górę strony