Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukryli schab pod workami ziemniaków

Data publikacji 10.01.2008

Dziś wczesnym rankiem stołeczni policjanci zatrzymali dwóch 30- latków. Panowie z jednego ze sklepów chcieli ukraść 6 kilogramów schabu o wartości 126 zł. Mięso ukryli między workami z ziemniakami. Zatrzymanym złodziejom grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

Wszystko wydarzyło się dzisiaj rano, tuż po godzinie 5.00. Bielańscy policjanci zostali wezwani do sklepu przy ul. Kolumbijskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, do marketu weszli dwaj młodzi mężczyźni, którzy zaczęli pakować towar do wózka. W pewnym momencie podjechali do kasy i zapłacili za zakupione artykuły. Nerwowe zachowanie klientów nie uszło uwadze pracownika ochrony. Postanowił sprawdzić, czy zawartość koszyka jest zgodna z paragonem klientów.

Wtedy okazało się, że pod workami z ziemniakami znajduje się ponad 6 kilogramów schabu, o wartości ponad 126 złotych. Mężczyźni tłumaczyli, że zwyczajnie zapomnieli, iż wśród towarów mają też schab. Winą próbowali obarczyć kasjerkę, mówiąc, że powinna ona zauważyć ten towar.
Ochrona natychmiast wezwała policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali obu panów. W czasie sprawdzania wyszło na jaw, że 30- letni Michał D. poszukiwany jest przez bielańskich kryminalnych.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Żeromskiego. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem grodzkim. Za kradzież grozi im kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony