Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami i rozbił radiowóz, został zatrzymany

Data publikacji 05.10.2016

Policjanci z Kwidzyna po pościgu zatrzymali 19-latka. Mężczyzna kierował samochodem bez uprawnień, nie przestrzegając żadnych zasad. Uciekając swoim autem chciał staranować radiowóz drogówki. Ostatecznie rozbił inny radiowóz, z którego policjanci próbowali go zatrzymać. Jak się okazało kierowca był trzeźwy. Pobrano mu także krew do badań na zawartość środków odurzających. Śledczy nie wykluczają, że kierował po narkotykach. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i umyślne uderzenie w radiowóz policyjny, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Kilka minut po godz. 02.00 policjanci patrolujący miasto, w okolicach ogródków działkowych, zauważyli stojący samochód osobowy. Z uwagi na późną porę i odosobnione miejsce funkcjonariusze postanowili skontrolować auto. Gdy szli w stronę pojazdu, ten nagle ruszył i rozpoczął ucieczkę.

Kierujący pojazdem nie reagował na włączone sygnały dźwiękowe i świetlne. Uciekał z nadmierną prędkością ulicami Kwidzyna, łamiąc przepisy ruchu drogowego. Gdy kolejny patrol chciał zatrzymać uciekiniera, ten próbował staranować policyjny radiowóz.

19-latek uciekając mazdą nie przestrzegał żadnych zasad, m.in. jechał od prawej do lewej strony jezdni, zajeżdżając drogę ścigającym go mundurowym. Mężczyzna stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pościg trwał do momentu, kiedy kierujący nagle gwałtownie skręcił i uderzył w policyjny radiowóz chcąc zepchnąć go z drogi. Wtedy dopiero zatrzymał pojazd.

Kierujący samochodem mężczyzna i pasażer auta zostali zatrzymani. Policjanci doznali obrażeń, które nie zagrażają ich życiu. Okazało się, że 19-letni kierowca mazdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie alkotestem wykazało, że był trzeźwy. To czy kierował pod wpływem środków odurzających, wykaże badanie jego krwi.

Zatrzymany meżczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i umyślne uderzenie w radiowóz policyjny, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 19-latek odpowie za szereg wykroczeń drogowych, m.in. za kierowanie samochodem bez uprawnień. Niewykluczone też, że po uzyskaniu wyników badań mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty.

KWP w Gdańsku / ws

 

  • Uciekał przed policjantami i rozbił radiowóz, został zatrzymany
  • Uciekał przed policjantami i rozbił radiowóz, został zatrzymany
Powrót na górę strony